Він не сповідував якусь одну релігію та вважав, що найважливішим критерієм життя людини є те, щасливий він чи ні. Сам Ошо казав, що в нього немає системи, тому що системи початково мертві.

При народженні йому було дано ім’я Чандра Мохан Джеін, однак в історії він залишився як “Ошо” – дослівний переклад “монах” або “вчитель”. Його поради дійсно надихають і примушують переглянути своє ставлення до життя.

 

 

1. Люди сприймають все так серйозно, що це стає тягарем для них. Вчіться більше сміятися. Як на мене, сміх так само святий, як і молитва.

 


 

2. Кожна дія веде до негайного результату. Будьте уважні і спостерігайте. Зрілий чоловік – той, хто знайшов себе, хто визначив, що для нього правильно і неправильно, добре і погано. Він це зробив сам, тому у нього є величезна перевага перед тими, хто не має своєї думки. І завдяки тому, що він знайшов це сам, у нього є величезний авторитет: навіть якщо весь Світ буде говорити щось інше, для нього нічого не зміниться. У нього є власний досвід, на який він може спиратися, і цього достатньо.

 


 

3. Всі ми унікальні. Ніхто не має права вказувати, що є правильно, а що неправильно. Життя – експеримент, під час якого ми визначаємо ці мінливі поняття кожен день. Часом, можливо, ви зробите щось неправильне, але саме завдяки цьому ви отримаєте величезну користь.

 


 

4. Бувають моменти, коли Бог приходить і стукає у ваші двері.  Через жінку, через чоловіка, через дитину, через любов, через квітку, через захід або світанок … Бог може стукати мільйонами різних способів.

 


 

5. Прагнення бути незвичайним – звичайнісіньке бажання. А ось розслабитися і бути звичайним – дійсно незвично.

 


 

6. Життя – це таємниця. Її не можна передбачити. Але є багато людей, яким хотілося б жити передбачуваним життям, тому що тоді не було б страху. Все було б визначено, не було б сумнівів ні в чому. Але чи буде тоді можливість для зростання? Якщо не буде ризику, хіба ви зможете зростати? Якщо не буде небезпеки, хіба ви зможете зміцнити свою свідомість? Якщо не буде можливості того, що ви відхилитесь, хіба ви можете йти по правильному шляху? Якщо не буде альтернативи диявола, хіба буде можливість досягнення Бога.

 


 

7. Спочатку станьте відокремленим. Спочатку почніть отримувати задоволення від самого себе. Спочатку станьте таким справді щасливим, що не матиме ніякого значення, якщо ніхто і не прийде до вас; ви наповнені, переповнені. Якщо ніхто і не постукає у ваші двері, то все одно все добре – ви нічого не втрачаєте. Ви і не чекаєте, що хтось прийде і постукає у ваші двері. Ви вдома. Якщо хтось прийде до вас – добре, прекрасно. Якщо ніхто не прийде – теж добре і прекрасно. Тоді ви можете йти на відносини з іншими. Тепер ви можете робити це як господар, а не як раб, як імператор, а не як жебрак.

 


 

8. Якщо ти багатий, не думай про це, якщо ти бідний – не приймай свою бідність серйозно. Якщо ти здатний жити в світі, пам’ятаючи про те, що світ – це тільки спектакль, ти будеш вільним, тебе не торкнуться страждання. Страждання – результат серйозного ставлення до життя; блаженство – результат гри. Сприймай життя як гру, радій їй.

 


 

9. Сміливість – це рух в невідоме, незалежно від усіх страхів. Сміливість – це не безстрашність. Безстрашність трапляється коли ви стаєте все сміливіше і сміливіше. Це вище переживання сміливості – Безстрашність; сміливість стала абсолютною. Але на самому початку різниця між боягузом і сміливцем не так вже й велика.Єдина відмінність в тому, що боягуз слухає свої страхи і дотримується їх, а сміливець залишає їх в стороні і рухається далі. Сміливець йде в невідоме незважаючи на всі страхи.

 


 

10. Ви змінюєтеся кожен момент. Ви – річка. Сьогодні вона тече в одному напрямку і кліматі. Завтра – в іншому. Я жодного разу не бачив одного і того ж обличчя двічі. Воно змінюється. Воно постійно змінюється. Але треба мати проникливі очі, щоб це бачити. Інакше опускається пил, і все стає старим; здається, що все вже було.Вирішує ставлення. Слухайте свідоміше. Пробудіть себе. Коли відчуваєте, що вам набридло, ущипніть себе як слід. Себе, а не іншого – ущипніть. Відкрийте очі. Прокиньтеся. Слухайте знову.

 


Отставить отзыв

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *